Date :  

Tee 1 Tee 10
AM
Time    
06:00
PETE ILAR
CALIPHIL HAWAII(Fil-SC)
ABE ROJAS
TEAM CITY OF VALLEJO(Fil-SC)
FELIX TIENZO
SARAP BUHAY GANG THUNDERS(Fil-SC)
BONG ARGUELLES
ICSI / TMI(Fil-SC)
06:09
ROY DE LEON
CALIPHIL HAWAII(Fil-SC)
CHARLIE FORONDA
TEAM CITY OF VALLEJO(Fil-SC)
MICHAEL FREDERIKSEN
SARAP BUHAY GANG THUNDERS(Fil-SC)
REX GOQUINGCO
ICSI / TMI(Fil-SC)
06:19
NOEL FABRO
TEAM NA KOA(Fil-SB)
FRANK CASTILLO
FIL-AM GOLF OF FLORIDA(Fil-SB)
CHRISTOPHER BATISTA
SILICON VALLEY GOLFERS LINK CLUB I(Fil-SB)
MARIO MANDAPAT
TEAM MCDER I(Fil-SB)
06:28
GLENN ALMOITE
TEAM NA KOA(Fil-SB)
MARLON BATTAD
FIL-AM GOLF OF FLORIDA(Fil-SB)
ED CABANAYAN
SILICON VALLEY GOLFERS LINK CLUB I(Fil-SB)
JERRY PABALAN
TEAM MCDER I(Fil-SB)
06:38
RICHARD BALLUCANAG
TEAM NA KOA(Fil-SB)
RAMON CARLOS
FIL-AM GOLF OF FLORIDA(Fil-SB)
RAMON DEL ROSARIO
SILICON VALLEY GOLFERS LINK CLUB I(Fil-SB)
NANDING LIM
TEAM MCDER I(Fil-SB)
06:47
MICHAEL PEREZ
TEAM NA KOA(Fil-SB)
ERNIE GANDIONCO
FIL-AM GOLF OF FLORIDA(Fil-SB)
FELIPE BASBAS
SILICON VALLEY GOLFERS LINK CLUB I(Fil-SB)
MITZ BONGAWIL
TEAM MCDER I(Fil-SB)
06:57
VICTOR OVALLES
TEAM NA KOA(Fil-SB)
NICK UNGSON
FIL-AM GOLF OF FLORIDA(Fil-SB)
RAMON OCAMPO
SILICON VALLEY GOLFERS LINK CLUB I(Fil-SB)
BONG MANDAPAT
TEAM MCDER I(Fil-SB)
07:06
PAUL AGNEW
GREENWATER MEADOWS SENIORS(Fil-SB)
TOM ADARME
TEERRIFICS(Fil-SB)
BEN WILLIAMS
FILGOLFERS OF HONOLULU(Fil-SB)
CATALINO GESTON JR.
TEAM KUMPADRES - PKGCI(Fil-SB)
07:16
EFREN PASCASIO
GREENWATER MEADOWS SENIORS(Fil-SB)
RAMON BERNABE
TEERRIFICS(Fil-SB)
ABEL EZELL
FILGOLFERS OF HONOLULU(Fil-SB)
CESAR TAMESIS
TEAM KUMPADRES - PKGCI(Fil-SB)
07:25
JACK PUCKETT
GREENWATER MEADOWS SENIORS(Fil-SB)
GENE SENGA
TEERRIFICS(Fil-SB)
FRED PACPACO
FILGOLFERS OF HONOLULU(Fil-SB)
BRYAN PONGAD
TEAM KUMPADRES - PKGCI(Fil-SB)
07:35
LARRY PUCKETT
GREENWATER MEADOWS SENIORS(Fil-SB)
DING SEVILLA
TEERRIFICS(Fil-SB)
JAMES HAROLD
FILGOLFERS OF HONOLULU(Fil-SB)
TERRY PARKER
TEAM KUMPADRES - PKGCI(Fil-SB)
07:44
DOUGLAS PUCKETT
GREENWATER MEADOWS SENIORS(Fil-SB)
ARNOLD DUAY
TEERRIFICS(Fil-SB)
ROMY CANONIZADO
FILGOLFERS OF HONOLULU(Fil-SB)
JOEY FORNIER
TEAM KUMPADRES - PKGCI(Fil-SB)
07:54
ROD OSHIRO
FIL-AM OAHU GOLF CLUB(Fil-SD)
LOUIE BARRON
PINES GOLF OF CALIFORNIA(Fil-SD)
GLENN SPITZER
SILICON VALLEY GOLFERS LINK CLUB II(Fil-SD)
ROBERT AQUINO
TEAM MCDER II(Fil-SD)
Time    
06:00
ROGER CONDE
CALIPHIL HAWAII(Fil-SC)
VIRGILIO LINTAG
TEAM CITY OF VALLEJO(Fil-SC)
ROCKY AQUINO
SARAP BUHAY GANG THUNDERS(Fil-SC)
TEDDY DAYDAY
ICSI / TMI(Fil-SC)
06:09
EDDIE ABELLERA
CALIPHIL HAWAII(Fil-SC)
BOBBY VALMONTE
TEAM CITY OF VALLEJO(Fil-SC)
ARNOLD GUNNACAO
SARAP BUHAY GANG THUNDERS(Fil-SC)
JOEY ARGUELLES
ICSI / TMI(Fil-SC)
06:19
SONNY ALINIO
CALIPHIL HAWAII(Fil-SC)
TED CASTILLO
TEAM CITY OF VALLEJO(Fil-SC)
MELCHOR BACSA
SARAP BUHAY GANG THUNDERS(Fil-SC)
ALEX MARAMON
ICSI / TMI(Fil-SC)
06:28
MARIO MADAYAG
HILLSIDERS BAGUIO(Fil-SC)
BERNIE BALAGTAS
MACQUARIE LINKS SYDNEY(Fil-SC)
JAKE BARNES
GUAM SENIORS(Fil-SC)
JUN TACBIANAN
LMG CONSTRUCTION NUEVA ECIJA(Fil-SC)
06:38
GEORGE MADAYAG
HILLSIDERS BAGUIO(Fil-SC)
ROBERTO BUGAYONG
MACQUARIE LINKS SYDNEY(Fil-SC)
GUS BORJA
GUAM SENIORS(Fil-SC)
FELEO TUAZON
LMG CONSTRUCTION NUEVA ECIJA(Fil-SC)
06:47
JOSHUA RIBAYA
HILLSIDERS BAGUIO(Fil-SC)
ED TENORIO
MACQUARIE LINKS SYDNEY(Fil-SC)
DAVID CRISOSTOMO
GUAM SENIORS(Fil-SC)
RAFAEL OTIC
LMG CONSTRUCTION NUEVA ECIJA(Fil-SC)
06:57
PAUL NISPEROS
HILLSIDERS BAGUIO(Fil-SC)
DANILO MARTINEZ
MACQUARIE LINKS SYDNEY(Fil-SC)
AL OKADA
GUAM SENIORS(Fil-SC)
LAVERNE MANANGBAO
LMG CONSTRUCTION NUEVA ECIJA(Fil-SC)
07:06
CARLOS DE LEON
HILLSIDERS BAGUIO(Fil-SC)
PATRICK LOO
MACQUARIE LINKS SYDNEY(Fil-SC)
BEN PANGELINAN
GUAM SENIORS(Fil-SC)
LEONIDO DE GUZMAN SR.
LMG CONSTRUCTION NUEVA ECIJA(Fil-SC)
07:16
DEO CURA
EAGLEMASTERS I(Fil-SC)
MEL ASIS
ROPALI - ISABELA GOLF CLUB(Fil-SC)
ERNIE SOJO
GUAM SEALS(Fil-SC)
MELITO MABILIN
MIGHTY SANDIGANS(Fil-SC)
07:25
JOHAN DALMACIO
EAGLEMASTERS I(Fil-SC)
LEONARDO PADILLA
ROPALI - ISABELA GOLF CLUB(Fil-SC)
JOE SAN NICOLAS
GUAM SEALS(Fil-SC)
MAXIMO CARO
MIGHTY SANDIGANS(Fil-SC)
07:35
RANDY CADIOGAN
EAGLEMASTERS I(Fil-SC)
FERDINAND AMBATALI
ROPALI - ISABELA GOLF CLUB(Fil-SC)
VAN SHELLY
GUAM SEALS(Fil-SC)
RENIER LUBOA
MIGHTY SANDIGANS(Fil-SC)
07:44
JUN SERADO
EAGLEMASTERS I(Fil-SC)
CONSTANTINO JOSON
ROPALI - ISABELA GOLF CLUB(Fil-SC)
HENRY LEON GUERRERO
GUAM SEALS(Fil-SC)
EDWIN ERNI
MIGHTY SANDIGANS(Fil-SC)
07:54
NOE TAOJO
EAGLEMASTERS I(Fil-SC)
TONY VALENCIA
ROPALI - ISABELA GOLF CLUB(Fil-SC)
MANNY ALVAREZ
GUAM SEALS(Fil-SC)
ELMER SORIA
MIGHTY SANDIGANS(Fil-SC)
 
PM
Time    
10:50
MANNY CARREON
FIL-AM OAHU GOLF CLUB(Fil-SD)
JAMES ALVIAR
PINES GOLF OF CALIFORNIA(Fil-SD)
MANOLO LINSANGAN
SILICON VALLEY GOLFERS LINK CLUB II(Fil-SD)
CHITO JACINTO
TEAM MCDER II(Fil-SD)
10:59
JAMES GAMIAO
FIL-AM OAHU GOLF CLUB(Fil-SD)
DANNY PIZARRO
PINES GOLF OF CALIFORNIA(Fil-SD)
DANIEL GUIEB
SILICON VALLEY GOLFERS LINK CLUB II(Fil-SD)
GEORGE GOROSPE
TEAM MCDER II(Fil-SD)
11:09
MIKE GAMIAO
FIL-AM OAHU GOLF CLUB(Fil-SD)
RUDOLF AQUINO
PINES GOLF OF CALIFORNIA(Fil-SD)
ATILANO DE CASTRO
SILICON VALLEY GOLFERS LINK CLUB II(Fil-SD)
CARLOS MANZANILLO
TEAM MCDER II(Fil-SD)
11:18
LINDSEY GAMIAO
FIL-AM OAHU GOLF CLUB(Fil-SD)
ED LUBRIN
PINES GOLF OF CALIFORNIA(Fil-SD)
DANNY LUSTINA
SILICON VALLEY GOLFERS LINK CLUB II(Fil-SD)
KHINGG CASTANEDA
TEAM MCDER II(Fil-SD)
11:28
STAN UYEMA
FIL-AM SURVIVORS(Fil-SD)
JAVIER VELASQUEZ
RESIDENCES AT BRENT(Fil-SD)
JOEL FERRER
MATIKAS VALLEY GOLF(Fil-SD)
CRISTINO CAMPANILLA
SANDIGAN 82(Fil-SD)
11:37
HAROLD SPOTTS
FIL-AM SURVIVORS(Fil-SD)
RAFAEL CACHO
RESIDENCES AT BRENT(Fil-SD)
ROMEO CHONG
MATIKAS VALLEY GOLF(Fil-SD)
ED LADAO
SANDIGAN 82(Fil-SD)
11:47
OSCAR BATACLAN
TEAM HOLLYWOOD SENIORS(Fil-SS)
JOHNNY HINGGO
EAGLEMASTERS(Fil-SS)
RIC DE VERA
RURAL BANKERS - MELBOURNE(Fil-SS)
11:56
JUN TOLETE
CAMP JOHN HAY GOLF CLUB(Fil-SS)
DANNY GONZALES
SENIOR GOLFERS OF VETERANS, INC(Fil-SS)
JOEL TAMBAOAN
EAGLEMASTERS(Fil-SS)
12:06
NELSON ESLAO
CAMP JOHN HAY GOLF CLUB(Fil-SS)
FLORENDO FAJILAN
SENIOR GOLFERS OF VETERANS, INC(Fil-SS)
JUN SAGUN
TEAM HOLLYWOOD SENIORS(Fil-SS)
MANNY CASTIILO
RURAL BANKERS - MELBOURNE(Fil-SS)
12:15
ALBERT TUALLA
CAMP JOHN HAY GOLF CLUB(Fil-SS)
CONSTANCIO UY
SENIOR GOLFERS OF VETERANS, INC(Fil-SS)
RAPHAEL GARCIA
EAGLEMASTERS(Fil-SS)
VIC DEL PRADO
RURAL BANKERS - MELBOURNE(Fil-SS)
12:25
PARK JONG WON
CAMP JOHN HAY GOLF CLUB(Fil-SS)
FERDIE BAGSIC
TEAM HOLLYWOOD SENIORS(Fil-SS)
SAM STRONG
EAGLEMASTERS(Fil-SS)
TONY VIVERO
RURAL BANKERS - MELBOURNE(Fil-SS)
12:34
ARNOLD DAVID
SENIOR GOLFERS OF VETERANS, INC(Fil-SS)
ART TUAZON
TEAM HOLLYWOOD SENIORS(Fil-SS)
JOSUE TESADO
EAGLEMASTERS(Fil-SS)
NEP PALOMO
RURAL BANKERS - MELBOURNE(Fil-SS)
12:44
MAURICIO DOMOGAN
CAMP JOHN HAY GOLF CLUB(Fil-SS)
JUN BUCAGO
SENIOR GOLFERS OF VETERANS, INC(Fil-SS)
SAM LARDIZABAL
TEAM HOLLYWOOD SENIORS(Fil-SS)
Time    
10:50
EDDIE BAGTAS
LUISITA GOLF AND COUNTRY CLUB(Fil-SCH)
JOSE ROY
MANILA SOUTHWOODS(Fil-SCH)
JOSE MARI HECHANOVA
MEGAFIBER TEAM(Fil-SCH)
GOODY IGNACIO
CAMP JOHN HAY GOLF CLUB(Fil-SCH)
10:59
CHINO RAYMUNDO
LUISITA GOLF AND COUNTRY CLUB(Fil-SCH)
THEODY PASCUAL
MANILA SOUTHWOODS(Fil-SCH)
RENE UNSON
MEGAFIBER TEAM(Fil-SCH)
FRED PUCKETT
CAMP JOHN HAY GOLF CLUB(Fil-SCH)
11:09
DANILO CRUZ
LUISITA GOLF AND COUNTRY CLUB(Fil-SCH)
RAUL MINOZA
MANILA SOUTHWOODS(Fil-SCH)
BING BUNYE
MEGAFIBER TEAM(Fil-SCH)
JEONG SEK JUN
CAMP JOHN HAY GOLF CLUB(Fil-SCH)
11:18
RODEL MANGULABNAN
LUISITA GOLF AND COUNTRY CLUB(Fil-SCH)
TOMMY MONOTOC
MANILA SOUTHWOODS(Fil-SCH)
ROLLY VIRAY
MEGAFIBER TEAM(Fil-SCH)
RUDY LOCKEY
CAMP JOHN HAY GOLF CLUB(Fil-SCH)
11:28
BENJIE SUMULONG
LUISITA GOLF AND COUNTRY CLUB(Fil-SCH)
BONG SISON
MANILA SOUTHWOODS(Fil-SCH)
DAVID HERNANDEZ
MEGAFIBER TEAM(Fil-SCH)
MONET GARCIA
CAMP JOHN HAY GOLF CLUB(Fil-SCH)
11:37
KEVIN MORAGHAN
FIL-AM SURVIVORS(Fil-SD)
JOAQUIN BUENAFLOR
RESIDENCES AT BRENT(Fil-SD)
MIGUEL ANTONIO
MATIKAS VALLEY GOLF(Fil-SD)
RIC MARQUEZ
SANDIGAN 82(Fil-SD)
11:47
JIM ADAMSKI
FIL-AM SURVIVORS(Fil-SD)
MARCELO AYESA
RESIDENCES AT BRENT(Fil-SD)
DANILO NUESCA
MATIKAS VALLEY GOLF(Fil-SD)
CHRISTOPHER LAXA
SANDIGAN 82(Fil-SD)
11:56
MIKE HENRY
FIL-AM SURVIVORS(Fil-SD)
JOEL PACHAO
RESIDENCES AT BRENT(Fil-SD)
RAMON ILAGAN
MATIKAS VALLEY GOLF(Fil-SD)
MIGUEL LAUREL
SANDIGAN 82(Fil-SD)
12:06
JOVO BASIC
PRADERA VERDE SENIORS(Fil-SD)
TENG POLICAR
FIL-AM JAPAN ROTO(Fil-SD)
FRANCIS PUZON
13TH TEE(Fil-SD)
JOEL FLORIDO
FAIRGOLF CLUB OF SYDNEY(Fil-SD)
12:15
BILL GOWDER
PRADERA VERDE SENIORS(Fil-SD)
FERDINAND CARLOS
FIL-AM JAPAN ROTO(Fil-SD)
ALFREDO DEL CARMEN
13TH TEE(Fil-SD)
ALBERT FLORIDO
FAIRGOLF CLUB OF SYDNEY(Fil-SD)
12:25
WARLY GAID
PRADERA VERDE SENIORS(Fil-SD)
RUDY REYES
FIL-AM JAPAN ROTO(Fil-SD)
ENZO MARTINEZ
13TH TEE(Fil-SD)
BEN MONTECASTRO
FAIRGOLF CLUB OF SYDNEY(Fil-SD)
12:34
EMILIANO JOVEN
PRADERA VERDE SENIORS(Fil-SD)
TAD LOPEZ
FIL-AM JAPAN ROTO(Fil-SD)
JOSEPH TAN
13TH TEE(Fil-SD)
CALOY REALUYO
FAIRGOLF CLUB OF SYDNEY(Fil-SD)
12:44
FRANKLIN EDUARDO
PRADERA VERDE SENIORS(Fil-SD)
ANDY ENDRANO
FIL-AM JAPAN ROTO(Fil-SD)
ANTONIO TAN TIU
13TH TEE(Fil-SD)
BILL YELLAND
FAIRGOLF CLUB OF SYDNEY(Fil-SD)